top of page

About us

SBY Color LTD
מעבדת אס. בי. וואי קולור

התפתחויות וחידושים בעקבות עידן הצילום הדיגיטלי
ההתפתחויות והחידושים הטכנולוגיים בתחום הצילום מופיעים בתדירות גבוהה, מאז החלה המהפכה הדיגיטלית. כיום, יותר מבעבר, לא ניתן להקל ראש בחשיבות שבהתעדכנות מתמדת בפיתוחים ובחידושים השונים והדרישה לעמוד בחזית הטכנולוגית מגיעה הן מצד הצרכנים והן כחלק משאיפתנו "ליישר קו" עם המתחרים. מחויבותנו כלפי לקוחותינו לספק את השירות האיכותי ביותר מביאה להשקעות ברכישות ציוד ותוכנה חדישים, תוך חיפוש מתמיד אחר האפשרות להביא לתוצאה איכותית יותר – בין אם מדובר בהדפסה בגודל 13X18, סריקה של סרט או הגדלת-ענק.

מגוון שירותים דיגיטלים חדשים בסטנדרטים גבוהים
במרוצת השנים האחרונות אנו ממשיכים להעשיר את מערך השירותים והוספנו לו סריקות   Creo-Scitex  איכותיות, אפשרות לשליחת והזמנת הדפסות דרך האינטרנט, הגדלות על נייר צילום פוטו-כימי, הדפסות-ענק על קנבס וחומרים אחרים (כולל שירותי מסגור ומתיחה(, המרת קבצים לשקופיות וכן שירותי עיבוד קבצים. אנו מאמינים כי לצד החשיבות שבהצעת מגוון רחב של שירותים, מן הראוי לדעת לספקם בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מתוך ידיעה כי המקצועיות היא זו שהבדילה אותנו מיתר המעבדות לאורך השנים ובזכותה רכשנו חוג כה רחב של לקוחות נאמנים העושים עמנו כברת דרך ארוכה.

מדפיסים מקצועיים ומיומנים ואנשי הצוות במעבדה לצילום
ציוד ומכשור חדיש, מתקדמים ככל שיהיו, עדיין חייבים את הגורם האנושי כדי לפעול. ההון האנושי העומד לשירות לקוחות המעבדה מורכב מאנשי צוות מקצועיים המתמחים בצילום ובאמנות בתחומים שונים, שרכשו ניסיון רב ומיומנויות גבוהות, איש איש בתחומו. את כולם מאפיינת הזיקה והמשיכה לתחום הצילום על היבטיו השונים, היכולת להתבונן וליצוק לעבודתם תכנים ייחודיים ומאפיינים שמבדלים את המקום ממעבדות אחרות, ומעניקים לו מוניטין שלא יסולא בפז. בשוק התחרותי והרווי כמו זה של ענף הצילום, הרצון להתבלט ולהתבדל מיתר ספקי השירותים הופך למורכב ולא קל למימוש. אנו רואים לנגד עינינו כל העת את טובת הלקוח ולצדה – את שמנו הטוב, שרכשנו בעמל רב; בעוד שמעולם לא התיימרנו להימנות עם המעבדות הזולות, הרי שאת טיב השירות ואיכות המוצר רשמנו בראש סדר העדיפויות ואנו חותרים כל העת לשפרם ולמצבם כייחודיים בתחום.

מחוייבותנו למדיום הצילום מהתהליך ועד התוצאה
משפחת SBY Color רואה בצילום, הן האנלוגי והן הדיגיטלי, כמדיום ייחודי. המהפכה הגדולה של העשור האחרון, שהפכה את המצלמה לאמצעי תיעוד זמין ומיידי, אינה אירוע נקודתי וחולף, אלא התפתחותו של תהליך הדגרוטייפ שהחל באמצע המאה ה-19, והמשיך בשנות השלושים של המאה שעברה, כשהחלה חברת לייקה לשווק את פורמט 35 מ"מ הקומפקטי. בין אם הטכנולוגיה העומדת לרשותנו היא פוטו-כימית או דיגיטלית, אנו רואים

SBY COLOR מעבדה לצילום מקצועי - תחילת הדרך
SBY Color החלה את דרכה לפני קרוב לעשור, כמרכז לשירות צלמים מקצועיים שטיפל אך ורק בפיתוח סרטי שקופיות E6. הציוד הדיגיטלי עשה אז את צעדיו הראשונים בארץ ובעולם והמהפכה שהתרגשה על הענף בשנים האחרונות לא היתה אז, אלא בגדר ספקולציה מעורפלת. 

שירות איכותי ואישי עוד מימי הקמת המעבדה
בימים בהם עזב הצלם את הסטודיו כשבידו מספר פולארוידים לכל היותר (ולא בשיטת העבודה הרווחת היום, דיסק המכיל קבצים מוכנים למעצב הגרפי) היוותה המעבדה, בהנהלתו של שבח בן-יהודה, אבן שואבת לצלמים מקצועיים שידעו שמעבר לשירות איכותי ומהיר (בסטנדרטים של פיתוח כימי), יזכו גם ליחס אישי ודיסקרטי, תוך שמירה על זמינות מרבית, שגלשה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות, אל תוך סופי השבוע והשעות הקטנות של הלילה. קומץ העובדים שנדרש אז כדי להחזיק את המקום ראה בלקוחותיו את המשאב החשוב והיקר מכול, בין אם היה זה צלם סטודיו או מערכת עיתון ארצי. השירות שהוענק ניתן מתוך מחויבות מוחלטת, ותוך עמידה בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר. 

סטנדרטים גבוהים: תו התקן העולמי ה- Q-Lab של חברת Kodak
אותם סטנדרטים הם שזיכו את Sby Color בתו התקן העולמי של חברת Kodak, ה-,Q-Lab המאשר כי המעבדה פועלת בתקנים מחמירים ביותר לצורך השגת איכות מרבית. הזכאות לתו-תקן זה אינה מגיעה באופן אוטומטי והעמידה בתקנים שהוא מחייב בדיקות בתדירות חודשית על ידי המעבדה הראשית של Kodak באירופה. הבדיקות נערכות באופן שאינו מאפשר מסירת נתונים שאינם מהימנים, והמעקב מתבצע, כאמור, מדי חודש בחודשו. הביקורות מאפשרות למעבדה לבצע מעקב לאורך זמן אחר איכות הפיתוח והמדדים השונים הקשורים בו, תוך התייעצות עם מומחים מחו"ל לצורך שיפור השירות ועדכונים הנוגעים לשינויים בכימיקלים המיוצרים והשפעתם על התוצאה הסופית. הפיקוח ההדוק אינו מאפשר סטייה מן התקן והכרחי לצורך חידוש אישור תקפותו של תו התקן. למעשה, כיום, לאחר השינויים שחלו בענף הצילום בישראל, מעבדת SBY COLOR היא היחידה המחזיקה בתקן זה.
  
התפתחות שירותי מעבדת הצילום
סביר להניח שמרבית לקוחותינו הנוכחיים אינם מכירים את המרתף ששימש אותנו בשנות הפעילות הראשונות; בקיץ 2000 עברנו למיקומנו הנוכחי, בבית הדר, שבפינת רחוב הרכבת ודרך מנחם בגין. היתה זו, למעשה, הפעם הראשונה שבה התחלנו לספק שירותים נוספים הקשורים לצילום, כמו הדפסת תמונות ופיתוח סרטי פילם בתהליך C-41.
מגוון השירותים הלך והתרחב בהדרגתיות במקביל לכניסת ענף הצילום לעידן הדיגיטלי, תוך פנייה לקהל רחב יותר של צלמים חובבים וסטודנטים לצילום. כחלק ממעורבותנו בנעשה בתחום הצילום בארץ, פעלה במקום גם גלריה בשם Art Space, בה הוצגו תערוכות קבוצתיות ואישיות ונערכו מפגשים והרצאות בנושאי צילומי אמנות וצילום טכני.

bottom of page